...

Firemný akčný program

Určite ste boli na nejednej firemnej akcií kde bola nuda a išlo najmä o alkoholový "reset". Ak takúto akciu organizujete, inšpirujte sa nasledovnými myšlienkami pri tvorbe celodenného programu, v ktorom vám pomôžeme zohrať dôležitú zážitkovú úlohu. Nie len že pre vašich ľudí pripravíme zaujímavé športové disciplíny, aké ešte nikdy nemali možnosť vyskúšať, ale zároveň im predvedieme umenie pohybu i rozumu. Okrem toho im pomôžeme stať sa lepšou verziou seba samého. O čo ide?

Do akčného firemného programu pre vás vieme pripraviť nasledovné programové vstupy

 1. Akčné súťaže pre zamestnancov (30 minút až 2 hodiny podľa požiadavky)

 2. Exhibičné vystúpenia (2x 5 minút)

 3. Workshop Parkour & Freerun (30 - 90 minút podľa požiadavky)

 4. Odborná prednáška (30 - 90 minút podľa požiadavky)


1. Akčné súťaže pre zamestnancov

 • 6 a viac akčných stanovíšť pre súťažné disciplíny
 • koncept súťaže v duchu zbierania bodov na rôznych stanovištiach
 • vyhlasovanie najlepších (dvojíc i jednotlivcov) na jednotlivých stanovištiach a tiež celkovo víťazov za všetky stanovištia spolu
 • vhodné rovnako pre mužov aj ženy
 • pri každom stanovišti jeden zodpovedný človek (náš atlét) za určovanie pravidiel a rozhodovanie súťaže (stopovanie času, dodržovanie pravidiel a iné)


Názvy a príklady súťažných činností na akčných stanovištiach:

1. Hovnivál s ruksakom

Popis súťaže: prekonávanie vzdialenosti v chôdzi po štyroch bez dotyku kolien zeme tak, že na chrbte súťažiaceho leží približne rovnako ťažká osoba, s ktorou musí kráčať vpred i vzad na vymedzenej vzdialenosti. Úspešní sú tí súťažiaci, ktorí prekonajú vopred stanovenú vzdialenosť v čo najkratšom čase podľa pravidiel.

2. Himalájsky ruksak

Popis súťaže: v rovnakej polohe ako pri súťaži hovnivál s ruksakom je dvojica na sebe s tým rozdielom, že súťažiaci na spodku si musí ľahnúť striedavo na ľavý a pravý bok a vrátiť sa naspäť do kľaku (+ postaviť sa) s tým, že po celý čas má na chrbte "ruksak". Úlohou "ruksaku" je veľmi silno sa držať súťažiaceho bruchom o chrbát tak, že keď sa bude súťažiaci zdvíhať z boku naspäť až do stoja, musí sa po celý čas veľmi silno pridržiavať. Úspešní sú tí súťažiaci, ktorí urobia vopred stanovený počet opakovaní v čo najkratšom čase podľa stanovených pravidiel.

3. Boje roháčov

Popis súťaže: súťažia obaja zamestnanci proti sebe. V kľaku na kolenách oproti sebe si zaprú obaja hlavu pod pazuchu tak, že dlane aj kolená sa dotýkajú zeme. Na znamenie sa začnú pretláčať ramenami proti sebe. Vyhráva ten, kto toho druhého vytlačí za určenú čiaru.

4. Wall-e a biturbo

Popis súťaže: ide o rôzne silové výdrže a posuny v kľaku na kolenách alebo v sede, na ktoré aby sa vykonali správne je potrebné zapojiť až 29 svalov ktoré sa nachádzajú okolo brucha a chrbtice. Na tomto akčnom stanovišti si zamestnanci zbierajú body každý individuálne.

5. Úpolové boje

Popis súťaže: na tomto stanovišti zamestnanci "bojujú" oproti sebe, alebo oproti atlétovi. Podstatou týchto úpolových bojov je vybojovať silou, tlakom a pohybom v rôznych polohách nejakú pozíciu, ktorá je označená ako víťazná.

 • súboj o pozíciu z kľaku na kolenách (v kľaku na kolenách sa zamestnanec snaží ustáť tlak ďalšieho zamestnanca, ktorý sa ho pokúša dostať otočiť na chrbát)
 • vyslobodzovanie z lopatiek (v ľahu na lopatkách sa zamestnanec snaží vyslobodiť z "objatia" atléta, ktorý ho na lopatkách bude držať po stanovenú dobu)
 • päsťové pretláčanie v stoji (v širokom postoji oproti sebe sa dvaja držia za dlane a "mixujú" sa dovtedy, pokiaľ sa niekto nepohne s nohou z pozície)
 • kto z koho (v postoji dvaja sa uchopia na krížoch a na znamenie kto koho odlepí prvého od zeme)
 • súboj na lopatky zo zeme (súboj medzi zamestnancami z kľaku na kolenách, kto koho dostane prvého ba lopatky podľa pravidiel)

6. Jašterica a trenažér

Popis cvičenia: (1) jašterica je špeciálna chôdza v kliku, ktorá je náročná silovo aj koordinačne. Vyhráva ten, kto stanovenú vzdialenosť prejde za najkratší čas podľa pravidiel. (2) trenažér je práca vo dvojici kde jeden leží na chrbte a druhí sa ho snaží udržať na vystretých rukách v podpore. Vyhráva tá dvojica, ktorá sa udrží najdlhšie podľa pravidiel.


2. Exhibičné vystúpenia

 • dve akrobatické vystúpenia po cca 5 minút
 • prvé vystúpenie v duchu parkour a freerun (viac atlétov naraz rýchly a dynamický freestyle)
 • druhé vystúpenie vo dvojici, pomalá silová akrobacia Hand to Hand
 • atléti majú vlastné teamové oblečenie
 • prispôsobivosť pre akýkoľvek povrch i priestor


3. Workshop Parkour & Freerun

Základné gymnastické a akrobatické prvky v duchu parkour & freerun. Zamestnanci sa bezpečne učia pod dozorom kvalifikovaných trénerov, ktorí majú skutočné pedagogické skúsenosti z tréningov v našich Akadémiách Parkour a Freerun. Aby sme workshop pre vás urobili, potrebujeme zabezpečiť jeden mikrofón, švédsku debnu a niekoľko žineniek.


4. Odborná prednáška nie len pre ženy

Hlavná téma prednášky: Trvalé schudnutie nie je náhoda
Trvanie prednášky: 30 - 45 minút (podľa diskusie)

Tézy prednášky:

 • základné princípy trvalého schudnutia
 • obsah vhodne zostaveného nákupného košíka
 • ako správne čítať etikety (názorné ukážky na skutočných potravinách)
 • jednoduché ukážky cvičenia bez pomôcok (realizovateľné kdekoľvek: doma i v kancelárií)


Prednáša PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD. a ukážky predcvičuje Mgr. Tina Zlatoš Turnerová (Wellness TEAM)

Prednášať je však možné na akúkoľvek tému, ktorá sa týka zdravia, pohybu, chudnutia, manažmentu vlastného zdravia či životosprávy a efektivity práce zamestnanca. Pre podrobnejšie informácie navštívte nasledovnú sekciu TU.

Chcete vedieť čo je to parkour, freerun, tricking alebo hand to hand?
Chcete si objednať akrobatické moderované vystúpenie?
Chcete zatiaľ nezáväzne zistiť cenovú ponuku?

 

firemný workshop, akčné adrenalinové zážitky

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem